alt

„TEATR KURTYNA PRZEDSTAWIA” – czyli o profilaktyce słów kilka…..

alt

15 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyły się dwa przedstawienia profilaktyczne przygotowane przez teatr „Kurtyna” z Krakowa, którego działalność skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno – profilaktycznych, organizowanych na terenie całej Polski. W naszej szkole aktorzy pokazali swoje wspaniałe zdolności i umiejętności w przedstawieniach pod tytułem: ”Jestem przyjacielem ludzi” dla dzieci z oddziału przedszkolnego, klas I-III oraz „Niebezpiecznie w sieci” dla uczniów klas IV-VII.
   ”Jestem przyjacielem ludzi” to niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem, odwołujący się do etosu prawdy i dobra, szacunku do opiekunów i osób starszych, tolerancji i życzliwości dla odmienności rasowej. Opowiada historię rodziny, która w istocie jest uroczą teatralną lekcją, skupioną tematycznie na realizacji najważniejszych działań edukacyjnych i profilaktycznych, obejmująca najmłodsze dzieci.
   Spektakl profilaktyczny pod tytułem „Niebezpiecznie w sieci” w bardzo przystępny sposób ukazał zagrożenia płynące z sieci Internet, ale – co najważniejsze – co robić, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy oraz gdzie szukać pomocy. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie z uwagą śledzili dynamiczną akcję i podziwiali grę aktorów, a po zakończeniu gromkimi brawami nagrodzili ich występ!

 mgr A. Podleśna- wychowawca kl. I