zoo wojciechow

W Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie

zoo wojciechow

Pogoda dopisała, więc klasa „O” i V wyruszyła na długo oczekiwaną wycieczkę. Za cel obraliśmy Mini Zoo w Wojciechowie. W Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji zaskoczyła nas ilość oraz różnorodność organizmów. Zwierzęta był oryginalne i bardzo przyjaźnie nastawione do zwiedzających. Można je było głaskać i karmić. Zobaczyliśmy wiele egzotycznych zwierząt m.in. lwy, pumy, wielbłądy, małpy, lemury, szopy, kozy, markury, osły, alpaki, lamy, antylopy, zebry, jeżozwierze, skunksy, kucyki, wiewiórki, lisy polarne. Zachwyciły nas różne, barwne gatunki ptaków wodnych i lądowych. Nie można było oderwać wzroku od czarnych łabędzi, żurawi koroniastych, strusi, ibisów, pawi, bażantów, bażanta bananowego, kaczek biegusów, berenik, mandarynek, gęsi i wielu innych kolorowych ptaków. O wszystkich zwierzętach opowiadała nam pani przewodnik.
Ogromne emocje wywołała malutka sówka, którą na rękach przyniosła nam jego opiekunka. Dzieci delikatnie i z radością głaskały malucha.
Na terenie Mini Zoo znajdują się także: barek, miejsce na grilla i ognisko oraz plac zabaw, na którym uczniowie aktywnie spędzili czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z wycieczki w zakładce „Galeria zdjęć”.

mgr Regina Wójcik
mgr Katarzyna Wadowska