motyczkonkurs

Konkurs Poezji Ludowej

motyczkonkurs

Fot. M. Zawistowska. Wręczenie nagród w konkursie recytatorskim w Szkole Podstawowej w Motyczu.

W dniu 15 maja br. po raz kolejny gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu. Tym razem powodem był Gminny Konkurs Poezji Ludowej będący jedną z imprez odbywających się w ramach obchodów 700-lecia Motycza.

Wśród gości honorowych znaleźli się: Jan Łopata – poseł na sejm RP, Konrad Banach – sekretarz gminy, licznie przybyli radni oraz absolwentka SP w Motyczu, młoda poetka – Anna Wójtowicz.

Konkurs był bowiem tak pomyślany, żeby uczniowie okolicznych szkół recytowali wiersze lokalnych poetów takich jak: Czesław Maj, Helena Puchała czy wspomniana już Anna Wójtowicz.

Oprawę muzyczną i przerywnik w deklamacjach stanowiły ludowe tańce z różnych regionów naszego kraju wykonane przez uczniów goszczącej nas szkoły.

Popisy recytatorskie, jak również te taneczne, bardzo podobały się zebranym gościom, którzy nagrodzili występujących sowitymi brawami. Szkołę w Stasinie reprezentowało troje, przygotowanych pod moim kierunkiem, uczniów: Paulina Gęca, Nikola Kowalczyk i Krzysztof Kot.

Wszyscy dali się poznać widowni jako niepospolite talenty recytatorskie wprawiając zebranych na przemian w dobry humor i wywołując wzruszenie. Wszystkim wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy!

nauczycielka j. polskiego –mgr M. Zawistowska