3maj

Święto Konstytucji 3 Maja

3maj

Fot. R. Wójcik. Uczniowie szkoły podczas uroczystej akademii uświetniającej obchody Święta Konstytucji 3&nbspMaja.

Pierwsze dni maja to czas ważnych świąt patriotycznych oraz innych wydarzeń w&nbspdziejach kraju, które stanowią fundament naszej tożsamości narodowej. Są wyrazem kultywowania tradycji narodowej i istotnym elementem wychowania.

W dniu dzisiejszym, tj. 28 kwietnia br., obchodziliśmy w naszej szkole -wypadającą w&nbspprzyszłym tygodniu – 226 rocznicę uchwalenia  Konstytucji 3 Maja.

Tę podniosłą uroczystość uświetnił występ uczniów klasy piątej i szóstej, którzy w krótkiej inscenizacji przybliżyli widowni dzieje uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Młodzi aktorzy z właściwą sobie swobodą i profesjonalizmem odegrali przypisane im role przysparzając wszystkim obecnym sporo radości i wzruszeń, za co im serdecznie dziękujemy.

Godnie i aktywnie uczcijmy Święto Narodowe Trzeciego Maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za granicą. Mamy nadzieję, że&nbspte&nbspświęta majowe wzmocnią w nas przywiązanie do najważniejszych wartości i będą zewnętrznym świadectwem szacunku dla pięknych narodowych tradycji.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy udanej majówki!

nauczyciel j. polskiego –mgr M. Zawistowska