Mikołajki w szkole

mikolaj2016

Fot. R.Wójcik. Pamiątkowe zdjęcie Mikołaja z dziećmi z oddziału przedszkolnego.

06 grudnia 2016r. był dla wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów naszej szkoły wyjątkowym dniem. Każde dziecko z pewnością marzyło o spotkaniu z Mikołajem, a zwłaszcza o prezentach. Jednak pewności nie miał nikt …. w końcu długo oczekiwany gość przybył do naszej szkoły i rozpoczął rozdawanie podarunków w oddziale przedszkolnym przez co wywołał radość milusińskich. Na twarzy pojawił się uśmiech przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia.

Następnie Mikołaj zawitał do uczniów i nauczycieli starszych klas. Wszystkich zaskoczyła wiedza Świętego Mikołaja o uczniach. Skąd wiedział, że ktoś nie odrabia prac domowych, ma kłopoty z tabliczką mnożenia, źle zachowuje się podczas przerw? Pewnie na długo pozostanie to słodką tajemnicą. Ważne, że wszyscy uczniowie otrzymali prezenty i oczywiście obiecywali poprawę. Podarunek otrzymał też Pan dyrektor oraz nauczyciele.

Święty Mikołaj – człowiek, który obdarowywał anonimowo

Święty Mikołaj to bardzo ważna postać w katolicyzmie oraz prawosławiu. Zgodnie ze średniowieczną hagiografią żył na przełomie III i IV wieku. Był biskupem Miry, która obecnie znajduje się na terytorium Turcji. Ten chrześcijański święty stał się z biegiem lat ważną postacią występującą w wielu kulturach. Święty Mikołaj zasłynął jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym; wszystkie dobra, jakie posiadał rozdawał ubogim. Co ciekawe, Mikołaj swoje dary przekazywał anonimowo, co dowodzi jego bezinteresowności.

Dzień Mikołajkowy w szkole minął w miłej atmosferze i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał i do zobaczenia za rok.
 Zapraszamy do obejrzenia fotografii z wizyty Mikołaja  w zakładce „Galeria zdjęć”.

mgr Anita Kozłowska-opiekun S.U.