cmentarz20164

Pamięć o świadkach historii

cmentarz20164

Fot. A. Kutwa. Uczniowie klasy IV zapalają znicze na grobie nieznanych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Konopnicy.

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie naszej szkoły udali się w dniu dzisiejszym na cmentarz parafialny w Konopnicy. Uporządkowali tam grób nieznanych żołnierzy z czasów I wojny światowej oraz grób ks. Jana Kureczko – budowniczego obecnej świątyni w Konopnicy oraz proboszcza naszej parafii z początku XX wieku. Jednocześnie uczniowie klasy VI z mgr Małgorzatą Zawistowską, nauczycielem historii wyruszyli na grób powstańca Emila Brzozowskiego, którego mogiła znajduje się na polach Stasina. Samodzielne oczyszczenie mogił, zatrzymanie nad grobami świadków naszej lokalnej historii oraz zapalenie zniczy i wspólna modlitwa to najprostsza nauka dziejów naszej małej ojczyzny i zachowania w pamięci bohaterów naszej historii.

mgr Katarzyna Kutwa-katecheta