kl12016

„Jesienne spotkania z muzyką”

kl12016

 

Muzyką można malować marzenia
 i świat zwyczajny co czeka za drzwiami.
  Muzyką można powiedzieć tak wiele
  o innych ludziach i o sobie samym.”

24.10.2016 uczniowie klasy II wybrali się do Filharmonii im. H. Wieniawskiego w&nbspLublinie na Koncert Patriotyczny „Janko Muzykant” w 100 rocznicę śmierci H.&nbspSienkiewicza.
Piękna scenografia i dźwięki muzyki przeniosły zebranych w realia dziewiętnastowiecznej wsi. Dzieje Janka Muzykanta zaprezentowane w formie opowieści muzycznej sprawiły, że postać nad wyraz utalentowanego, choć biednego chłopca stała się odbiorcom bardzo bliska. Wszyscy w skupieniu słuchali gry Janka na „kościelnych” organach, a rozbrzmiewające dźwięki wypełniały salę koncertową.
Wizyta w filharmonii stała się doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom wyglądu i&nbspbrzmienia takich instrumentów muzycznych jak: skrzypce, organy, flet poprzeczny, flet prosty. Muzyka jest naturalną potrzebą człowieka. Trudno wyobrazić sobie świat bez muzyki, która towarzyszy nam zarówno w tych dobrych jak i trudnych chwilach.
Poniedziałkowy koncert to pierwszy przystanek uczniów klasy II na szlaku jesiennych spotkań z muzyką. Kolejnym będzie wizyta w wydawnictwie muzycznym.

Wychowawca klasy II
mgr Ewa Dudek