czytanie kl 1

Literackie powitanie jesieni

czytanie kl 1

Fot. A. Kozłowska. Dyrektor szkoły-mgr Jacek Wójcik, wychowawczyni mgr Ewa Dudek, uczniowie klasy II.

Oto jest! Barwna, melancholijna, przystrojona w nitki babiego lata – wszechobecna Jesień. Uczniowie klasy drugiej powitali ją wyjątkowo. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy literacką akcję „Klasowe czytanie – bajki mojego dzieciństwa”.
Inauguracji przedsięwzięcia dokonał pierwszy zaproszony gość – Pan Dyrektor naszej szkoły. Na wstępie opowiedział uczniom o latach swojego dzieciństwa, o szkole, kolegach, zainteresowaniach, po czym otworzył przyniesioną ze sobą książkę i wybrzmiały słowa:

„W sławnym mieście Pacanowie
Tacy sprytni są kowale,
Że umieją podkuć kozy, By chodziły w pełnej chwale.”

Wszyscy gorącym uśmiechem powitali Koziołka Matołka – tytułowego bohatera książki Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie z zapartym tchem słuchali czytanego tekstu. Na ich twarzach malowała się to radość, to zdumienie. Znak że perypetie książkowego bohatera nieustannie przemawiają do czytelnika. Uczniowie pod wrażeniem prezentowanego utworu deklarowali chęć poznania kolejnych przygód radosnego Koziołka.
Literackie spotkanie dostarczyło zebranym niezapomnianych wrażeń. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dobra książka to doskonały pomysł na miłe spędzanie długich, jesiennych wieczorów. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny, piątkowy poranek. Nie wiemy kto tym razem zapuka do naszych drzwi, kto zasiądzie w fotelu „Klasowego bajarza” i otworzy książkę swojego dzieciństwa.

Wychowawca klasy II mgr Ewa Dudek