zakonczeniekl6

Zakończenie roku szkolnego

zakonczeniekl6

Fot. R. Wójcik. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy szóstej naszej szkoły-już absolwentów.

W miniony piątek odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. W części pierwszej, w krótkiej inscenizacji, wystąpili uczniowie klasy szóstej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i recytatorskie. Było zabawnie i nostalgicznie, niektórym nawet zakręciła się w oku łezka. W części drugiej, bardziej oficjalnej, odbyło się rozdanie świadectw, nagród i dyplomów uczniom wyróżniającym się w nauce i działaniach na rzecz szkoły, przez dyrektora szkoły mgr Jacka Wójcika.

Pożegnaliśmy również nasze dwie koleżanki-nauczycielki: panią mgr Ewę Dudek – wychowawczynię klasy „0″, która zastępowała będącą na urlopie mgr Anetę Podleśną oraz panią mgr Urszulę Lizut, naszą wieloletnią koleżankę, która z powodu odpowiedniego już stażu pracy i powziętej przez siebie decyzji, postanowiła odejść na emeryturę.

Zakończenie roku szkolnego, jak każdy mijający w życiu etap, skłania do przemyśleń i refleksji, jest czasem podsumowania. Takich refleksji i przemyśleń nie zabrakło w pożegnalnych przemowach skierowanych do naszych odchodzących koleżanek i absolwentów naszej szkoły. A’ propos tych ostatnich, to już tradycją naszej szkoły stało się czytanie żartobliwych fraszek, zabawnie oddających charakter poszczególnych uczniów. Po reakcji widowni wnioskuję, że wszystkim bardzo się podobało.

Na koniec, życzyliśmy sobie nawzajem udanego wypoczynku, wielu wakacyjnych przygód i wrażeń oraz pięknej pogody. Do zobaczenia we wrześniu!

mgr Małgorzata Zawistowska-wychowawca klasy VI