teatrkl0

„Tymoteusz wśród ptaków”.

teatrkl0

Fot. A. Kutwa. Grupa dzieci z naszej szkoły podczas wyjazdu na sztukę do Teatru im H.Ch. Andersena w Lublinie.

Dnia 07.06.2016r. tj.wtorek grupa najmłodszych dzieci pod okiem mgr Anny Kutwa, udała się na wycieczkę autokarową do Lubelskiego Teatru im. H. CH. Andersena na przedstawienie teatralne ,”Tymoteusz wśród ptaków”.

Miś Tymoteusz znajduje w lesie jajko i postanawia pomóc pisklęciu przyjść na świat. Na takie postępowanie nie zgadza się tata Tymoteusza, bo…. nigdy tak nie było, żeby niedźwiedź wysiadywał jajka. Barwna opowieść, która w łagodny i zabawny sposób dotyka spraw najważniejszych: tolerancji, odpowiedzialności, relacji dzieci z rodzicami i zaufania, porusza najmłodszego widza.

Dzieci spisały się wspaniale, wszystkim bardzo się podobało przedstawienie i teatr, z cierpliwością i zaciekawieniem oglądały co się dzieje na scenie. Po spektaklu był spacer ulicami Starego Miasta w Lublinie i oczywiście słodki lodowy deser.

Dyrektor szkoły składa szczególne podziękowanie Pani mgr Anna Kutwa za zorganizowanie wyjazdu, opiekę nad dziećmi w zastępstwie za wychowawcę oddziału przedszkolnego, Paniom: Dorocie Rutkowskiej i Pani Katarzynie Suchowolak za pomoc w sprawowaniu opieki.