dzien matki 2016

„Dla Ciebie Mamo”

dzien matki 2016

Fot. R. Wójcik. Grupa uczniów z klasy pierwszej podczas występu na uroczystej akademii z okazji Dnia Matki w naszej szkole.

„Gdy kto chce zamknąć w jednym słowie
ogrom uczuć jasnych do granic ostatka…
Niech przyklęknąwszy – to imię wypowie:
jedno, jedyne, przenajsłodsze – Matka.”
(K. Dobrzyński – Matka)

„Dla Ciebie Mamo” to motto uroczystości szkolnej, która odbyła się w przededniu najpiękniejszego, najbardziej osobistego święta w roku obchodzonego 26 maja, Dnia Matki. „List do Matki” – najpiękniejsza pieśń o Mamie obudziła najczulsze wspomnienia, przesuwające się na ekranie fotografie podczas prezentacji multimedialnej wywołały łzy wzruszenia. Wyrazem szacunku, miłości i przywiązania do Mam były prezentowane przez naszych uczniów utwory poetyckie. Występy wokalne stały się dowodem wdzięczności za trud i poświęcenie.

Uwieńczeniem spotkania było rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Literackiego „Dla Ciebie Mamo” i Szkolnego Konkursu Plastycznego „Moja Mama”. Ekspozycja prac laureatów wzbudziła duże zainteresowanie zarówno wśród zaproszonych Gości jak i uczniów.
Mamom, które zaszczyciły nas swoją obecnością serdecznie dziękujemy za przybycie. Do Wszystkich zaś Mam w Dniu Ich Święta kierujemy magiczne słowo – „DZIĘKUJĘ”.

Dziękuję Mamo, że zawsze jesteś przy mnie.
Dziękuję za serce, uśmiech, zrozumienie,
za wszystkie noce nieprzespane,
za to, że jesteś pewnym drogowskazem
na krętych ścieżkach mojego życia.
Za wszystko z głębi swego dziecięcego serca
Dziękuję Mamo.

mgr Ewa Dudek-nauczyciel wychowania przedszkolnego