seniorzy

Gminny Dzień Seniora

seniorzy

Fot. Uczniowie naszej szkoły zaraz po występie dla Seniorów z terenu gminy Konopnica w Hotelu „Korona” w Zemborzycach Teresz.

„Przyszła już wiosenna pora.
Z nią jak zwykle, Dzień Seniora.
W kim się jeszcze plącze dusza,
Ten na Dzień Seniora rusza.”

Tym wierszykiem Kamil Maszewski uczeń kl. IV, w Hotelu „Korona” przywitał emerytów, rencistów i zaproszonych gości. 19 maja 2016r. po raz kolejny uroczyście obchodzono Gminny Dzień Seniora, a uczniowie z naszej szkoły przygotowali oprawę artystyczną. Nikola Kowalczyk i Oliwia Augustowska wcieliły się w tańczące i rozśpiewane emerytki, a Paweł Basak i Łukasz Kwiecień w wesołych dziadków. Scenka „W Gabinecie Śmiechoterapii” bardzo podobała się Seniorom i spełniła swoje zadanie, bo na sali słychać było śmiech. Rezolutnego pacjenta grał Krzysztof Kot, a beztroskiego lekarza Michał Zarajczyk. Lekarz z przymrużeniem oka, zalecił starszym osobom przestrzeganie Dekalogu Seniora. Piękna pielęgniarka Paulinka Gęca, zakończyła skecz życzeniami dla Seniorów:

Dzisiaj Wasze święto
Seniorzy kochani,
więc serdeczne życzenia
Wszystkim Wam składamy!
Niech Wam sprzyja szczęście!
Niech Wam zdrowie służy!
I cieszcie się życiem sto lat, albo dłużej!
I niech Was nie bolą biodra i kolana,
Byście się mogli bawić do białego rana.
Niech Pan Bóg z nieba co dzień błogosławi
Oraz dobrych ludzi wokół Was postawi.
Niech towarzyszy Wam bliska rodzina
– tego życzą Wszystkim
DZIECI ZE STASINA!

Uczniów do występu przygotowały Panie: mgr Anna Kutwa i mgr Regina Wójcik. Nad nagłośnieniem czuwał mgr Tomasz Podgórski. Ciepłe słowa pod adresem naszych uczniów skierowali Ks. Kanonik Jan Domański, Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek. Owacje ze strony widowni mogą świadczyć, że występ przypadł wszystkim  do gustu.