tanceLubartow

XV Amatorskie Spotkania Taneczne-Lubartów 2016

tanceLubartow

Fot. P. Opolski, R. Ozonek. Występ naszych par: z nr 109 N. Kowalczyk i M. Zarajczyka, z nr 110 O. Augustowskiej i P. Basaka  w kategorii wiekowej 10-11 lat.

XV Amatorskie Spotkania Taneczne w Formie Towarzyskiej zorganizowano 07 maja 2016 roku w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie. Lubartowski Ośrodek Kultury gościł tancerzy z blisko 30 klubów i szkół tańca. Na parkiecie zaprezentowało się 268 osób.

Turniej pod kierownictwem artystycznym instruktor LOK Ewy Wojciechewicz odbywał się w dwóch blokach tanecznych (grupa początkująca oraz średniozaawansowana i zaawansowana). A kategorie wiekowe to: do lat 7; 8- 9 lat; 10-11 lat; 12-13 lat; 14-15 lat; powyżej 15 lat. W tym roku sędziowali: Magdalena Gronowska – Lublin; Elżbieta Juszczyk – Biała Podlaska, Jolanta Grabowska – Lubartów; Grzegorz Demucha I blok/ Rafał Szpyt – Lublin II blok; Jacek Jelinek – Lublin. Skrutinerem był Jerzy Zieliński z Lublina. Oprawę muzyczną zapewnił Cezary Socha, a turniej prowadziła główna instruktor LOK Iwona Niewczas. Wystąpiły takie kluby tańca jak: KTT „Jump” –Janów Lubelski; Szkoła Tańca „Amigo Dance”-Biała Podlaska; Studio Ruchu Kordaszewscy – Garwolin; Lubelskie Centrum Inicjatyw Tanecznych; Studio Tańca „Axel” –Lublin; Szkoła Podstawowa w Teodorówce; Szkoła Tańca Jacek Jelinek – Lublin; Szkoła Podstawowa w Serokomli; KTT „Takt” –Chełm; T.K.S. „Lider” –Lublin; KTT „Iskra„- Międzyrzec Podlaski; Szkoła Podstawowa w Radecznicy; Przedszkole Kangurek- Lublin; Szkoła Podstawowa w Stasinie; Wesołe Przedszkole – Mełgiew; Przedszkole Chatka Puchatka 2 – Lublin; Top-Dance– Wysokie; Akademia Tańca Jarosław Pleskot –Świdnik; „Diament”-Komarówka Podlaska; Szkoła Podstawowa w Siedliszczu; Szkoła Podstawowa w Zaburzu; GOK Dzierzkowice; KTT Ballroom–Lublin; KTT „Lider„- Świdnik; Szkoła Tańca.„Amigo Dance„- Łomazy; Dom Kultury w Kocku; KTT „Chochlik„-Lubartów.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii do 7 lat: Amelka Bartoń i Dawid Dobosz –para zajęła III miejsce. Natomiast w kategorii 10-11 lat: Nikola Kowalczyk i Michał Zarajczyk zajęli II miejsce, Oliwia Augustowska i Paweł Basak  III miejsce. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Gratulujemy zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów. Tancerzy przygotowywał prowadzący zajęcia w naszej szkole instruktor tańca Pan Rafał Szpyt. Gratulujemy!