sejmgimn

Gimnazjaliści z Radawczyka Drugiego w Sejmie

sejmgimn

Fot. Archiwum. Obrady Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie w latach ubiegłych.

Jak możemy przeczytać na stronach internetowych szkoły, uczniowie Gimnazjum w Radawczyku Drugim im. W. Pola, po raz drugi będą reprezentować województwo lubelskie na XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gimnazjaliści Agnieszka Drózd i Adrian Kuzioła wraz z nauczycielami pojadą do Warszawy i w dniu 01 czerwca 2016 będą uczestniczyć w obradach SDiM. Mamy nadzieję, że godnie będą reprezentować swoją szkołę, województwo i naszą gminę Konopnica.

Aby zakwalifikować się do wyjazdu, gimnazjaliści musieli zrealizować zadanie projektowe, które związane było z miejscami pamięci w lokalnych miejscowościach. Polegało ono na znalezieniu i opisaniu obiektu związanego z ważnym wydarzeniem historycznym, a także zaplanowaniu działań mających na celu propagowanie o nim wiedzy. Wybór młodzieży gimnazjum padł na mogiłę w Radawcu Dużym, która upamiętnia pogrom dokonany przez Niemców na miejscowej ludności w czerwcu 1940r. Jedną z form wykonania zadania było opracowanie informatora.

Gratulujemy serdecznie zwycięskiej drużynie, opiekunowi uczniów mgr Anecie Putowskiej i dyrektorowi Gimnazjum mgr Andrzejowi Cywińskiemu!