recytacja

KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

recytacja

Fot. I. Kołosińska. Uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorskiego w szkole w Zemborzycach Teresz.

W ostatnim dniu listopada w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich odbył się Gminny Konkurs Recytatorski uczniów kl. I-III. Celem konkursu było promowanie polskiej poezji wśród dzieci, kształtowanie postaw proekologicznych, integracja między uczniami a także ,,wyławianie talentów”. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce przyrodniczej. Po eliminacjach szkolnych do konkursu zakwalifikowało się 6 uczniów z naszej szkoły. Konkurs ten cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Ciekawa dekoracja sali, serdeczna atmosfera organizatorów wpłynęły pozytywnie na nastroje wszystkich uczestników. Po występach uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek i zabawy. Jednak wszyscy z ogromną niecierpliwością oczekiwali na werdykt Komisji. Członkowie Komisji mieli nie lada dylemat, obradowali długo, po czym bardzo wysoko ocenili występ uczniów z naszej szkoły. A oto miejsca jakie zajęli nasi uczniowie w konkursie:

– w kategorii kl. I – I miejsce – Michał Marcyniuk
III miejsce -Hubert Rutkowski
-w kategorii kl. II – I miejsce -Jakub Gołofit
III miejsce -Bartosz Gano
-w kategorii kl. III – I miejsce -Bartłomiej Wilczek
III miejsce -Paulina Gęca

Wszyscy laureaci od organizatorów konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy zdolnym recytatorom, nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie uczniów do konkursu: mgr Urszuli Lizut, mgr Edycie Strug, mgr Ewie Kliczka oraz Rodzicom.