lotnik

SPOTKANIE Z EMERYTOWANYM LOTNIKIEM

lotnik

Fot. R. Wójcik. Pamiątkowe zdjęcie dyrektora szkoły, uczestników spotkania z Pułkownikiem dyplomowanym w stanie spoczynku Stanisławem Madejem.

Zbliżające się Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w piątek 6 listopada 2015 roku, spotkania z Pułkownikiem dyplomowanym Stanisławem Madejem, żołnierzem lotnikiem w stanie spoczynku. Zaproszony gość opowiadał o swojej służbie, prezentował mundur galowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Następnie Pan Pułkownik opowiadał o trudnych dla naszej Ojczyzny latach II wojny światowej, o życiu w okupowanej Polsce, o swoim dzieciństwie w Radawcu Dużym. Uczniowie z uwagą słuchali wspomnień naszego Gościa, który pomimo sędziwego wieku-80 lat, pamięta wiele szczegółów z przeszłości.

Uczniowie klas starszych mieli okazje zadać wiele ciekawych pytań o przebiegu służby wojskowej, samolotach, technice latania, służbie w pułku lotnictwa bojowego. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, również dziewczynki które w&nbspprzyszłości też chcą zostać żołnierzami.

Na zakończenie dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik i organizatorki spotkania: mgr Regina Wójcik, mgr Małgorzata Zawistowska, mgr Aleksandra Poręba podziękowały Panu Pułkownikowi Stanisławowi Madejowi za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu. Uczniowie klasy VI wręczyli bukiet pięknych czerwonych róż i słodki upominek. Pozostali uczniowie, żegnając Gościa zaśpiewali pieśń patriotyczną „My pierwsza brygada”.