lego

WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

lego

22 października 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego z rodzicami i nauczycielem mgr Ewą Dudek wybrały się Outlet Center Lublin by obejrzeć największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Spółka z Bielska Białej, która przez dwa miesiące dawała mieszkańcom Lublina możliwość podziwiania okazałych eksponatów. Patronat nad wystawą objął Rzecznik Praw Dziecka.

Powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych zajęły niezwykłe budowle złożone z kilku milionów klocków LEGO. Bezapelacyjną atrakcją wystawy stał się 11- metrowy Titanic zbudowany z 500 000 klocków. Prezentowane eksponaty przedstawiały postacie, miejsca, wydarzenia znane wszystkim z bajek czy filmów. Ukazywały sceny historyczne oraz słynne budowle architektoniczne, nie tylko zabytkowe ale i współczesne. Nie lada atrakcją okazały się interaktywne roboty i makiety, które dzieci uruchamiały samodzielnie.

Trafionym pomysłem było wydzielenie stref zabaw, gdzie dzieci mogły rozwijać zdolności konstrukcyjne, korzystając z różnego rodzaju klocków. Własnoręcznie stworzone budowle można było przetestować na torach zjazdowych. Wycieczka stała się niewątpliwą okazją do świetnej zabawy. Dzieci niechętnie opuszczały Fun Park.