dznauczyc

Dzień Edukacji Narodowej

dznauczyc

Fot. E. Karwowska. Spotkanie przedstawicieli rodziców z dyrektorem i pracownikami szkoły.

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to święto ustanowione na&nbsppamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Tradycyjnie tego dnia dzieci i&nbsprodzice dziękują pedagogom oraz pracownikom szkoły za ich pracę i&nbspzaangażowanie. W tym dniu w szkołach organizowane są akademie, uroczystości, spotkania. Takie spotkanie z przedstawicielami Rady Rodziców miało miejsce w naszej szkole.

Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Kutwa w imieniu własnym oraz wszystkich Rodziców złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dyrektorowi mgr Jackowi Wójcikowi, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Pani Renacie Rożek wychowawczyni świetlicy środowiskowej. Każdy z nas otrzymał różę i&nbspcoś słodkiego od Pani Justyny Świderskiej i Pani Marzeny Kot, które starały się aby jak najbardziej wszystkim uprzyjemnić ten dzień.

Ważną nagrodą dla wychowawców jest docenienie ich pracy przez uczniów. Wielu nauczycieli podkreślało, że nie ważne są prezenty, podarunki, ale ważna jest pamięć o&nbsptym&nbspświęcie! Wielu uczniów pamiętało o tym wydarzeniu i składało życzenia, przyniosło kwiaty swoim pedagogom, dzień wcześniej, tj. we wtorek.

Tak więc 14 października 2015 był dniem, w którym nauczyciele mogli nieco odetchnąć od codziennych obowiązków, być może także nadrobić zaległości „papierkowe”, których nie mało, by w czwartek wrócić do zajęć, mając w pamięci miłe chwile z okazji ich święta.