jp2

Montaż słowny „Jan Paweł II – Papież Rodziny”

 

jp2

 

W niedzielę 11 października 2015 r. w&nbspKościele Parafialnym w Konopnicy pw. Wniebowzięcia NMP uczczono XV&nbspDzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły z klas od II do VI przedstawili podczas Mszy Św. o godz. 9.15 montaż słowny pod tytułem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Dzień Papieski obchodzony jest od&nbsp2001 roku i jest okazją do&nbspprzypominania sobie wszystkiego, o czym Jan Paweł II mówił, gdy był wśród nas. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego miało nam przypomnieć błogosławionego następcę świętego Piotra jako wielkiego przyjaciela wszystkich rodzin.

W nauczaniu Jana Pawła II, problematyka rodziny zajmowała istotne miejsce. Papież sam chętnie powracał myślami do własnego domu rodzinnego, a także przypominał wiernym, jak ważna jest ta pierwsza wspólnota, w której każdy z nas przyszedł na&nbspświat.

Uczniowie podkreślali, że Dzień Papieski jest ustanowiony po to, by nie tylko być dniem podniosłych uroczystości. Ma być także dla każdego z nas okazją do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby coś z nauczania papieża Jana Pawła II wprowadzić w życie — tu, gdzie żyjemy, w naszej rodzinie, szkole…..

mgr Anna Kutwa-katecheta w SP w Stasinie