Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

koszary

Fot. A. Gęca.Grupa uczniów klasy III z wychowawcą w jednostce wojskowej na Al. Kraśnickich w Lublinie.

W środę 24 czerwca 2015r. Wydział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, po raz kolejny zorganizował Dzień Otwarty dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli.

Jak wygląda służba w koszarach, jakie noszą mundury, jakim dysponują uzbrojeniem, jak wygląda wnętrze transportera? Tego mogli dowiedzieć się uczniowie klasy trzeciej z wychowawcą mgr Ewą Kliczka, którzy mieli okazję poznać wojskową żandarmerię od podszewki. Dla większości z nich była to pierwsza przygoda z militariami. Najbardziej podobał im się transporter opancerzony i wojskowy kład. Uczniowie mogli także obejrzeć pokaz pojazdów specjalnych, pojazdów i uzbrojenia będącego na wyposażeniu, sprzęt specjalistyczny w tym symulator jazdy, inne.

Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie od kilku lat współpracuje z wieloma szkołami, organizując w jednostce Dni Otwarte, a także prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w placówkach oświatowych. Tym, którym nie udało się odwiedzić jednostki tym razem, dowódca zaprasza na kolejne Dni Otwarte, mając jednocześnie nadzieję, że ostatni goście wynieśli z koszar batalionu wyłącznie pozytywne wrażenia.

Dyrektor szkoły, Wychowawca składa podziękowanie Dowódcy Oddziału Żandarmerii w Lublinie oraz Panu Marcinowi Gęca za pomoc w zorganizowaniu zwiedzania jednostki, Rodzicom za pomoc w dowiezieniu dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

mgr Ewa Kiczka nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej