SPOTKANIE AUTORSKIE ZE ZBIGNIEWEM DMITROCĄ

dimitr12 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu odbyło się spotkanie autorskie ze znanym bajkopisarzem Zbigniewem Dmitrocą, zorganizowane przez Panią Magdalenę Tomasik-Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopnicy. W spotkaniu uczestniczyły dzieci szkół podstawowych z terenu  gminy Konopnica, a także nasi uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej pod okiem wychowawców: mgr E. Kliczka, mgr E. Strug, mgr D. Sokołowskiej.
  Zbigniew Dmitroca to pisarz wszechstronny – bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej, autor 30 książek, dramaturg, satyryk, poeta. Twórca, autor i aktor utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”. Autor wielu tytułów między innymi: „Baba Jaga na deskorolce”, „Księga czarownic”, „Księga zagadek na wszelki wypadek”, „Psie psoty i zgryzoty” i wielu, wielu innych…
  W programie spotkania miała miejsce prezentacja napisanych przez poetę książek dla najmłodszych czytelników. Następnie wystawiony został teatrzyk, podczas którego poeta recytował swoje utwory, a wybrani uczniowie odgrywali rolę zwierzątek występujących w prezentowanych wierszach.
  W dalszej części spotkania uczniowie zadawali pytania, dotyczące Jego pracy literackiej na które autor chętnie odpowiadał z dużą dozą humoru. Na zakończenie imprezy poeta gorąco i na wesoło pożegnał się ze swoimi czytelnikami. Teraz czas zabrać się za lekturę książek Pana Zbigniewa Dmitrocy!