DNI OTWARTE W GIMNAZJUM W RADAWCZYKU DRUGIM

dnigimnazjum

Fot. K. Mackiewicz. Reprezentacje szkół odbierają dyplomy i podziękowania z rąk dyrektora gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim mgr Andrzeja Cywińskiego i mgr Elżbiety Kaweckiej-nauczyciela matematyki.

W dniu 24.04.2015r. w Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim odbył się „Dzień Otwartych Drzwi” w którym udział wzięli uczniowie klasy szóstej z naszej szkoły wraz z wychowawcą klasy mgr Tomaszem Podgórskim. Z zaproszenia dyrektora gimnazjum mgr Andrzeja Cywińskiego skorzystali uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Konopnica. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania szkoły, następnie reprezentacje uczniów uczestniczyły w różnych „atrakcjach” przygotowanych przez uczniów i nauczycieli gimnazjum. Były to między innymi– bardzo ciekawe pokazy chemiczne, pogadanki z nauczycielami gimnazjum, uczniami oraz zaproszonymi absolwentami. Spotkaliśmy tam kilku naszych starszych kolegów, którzy kontynuowali naukę w gimnazjum. Byli bardzo zadowoleni i szczerze polecali nam tę szkołę. Później odbył się pierwszy sprawdzian dla uczniów szkół podstawowych, był to turniej matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali: Liwia, Olga oraz Bartek. Uczniowie Ci bardzo szybko i sprawnie uporali się z zadaniami matematycznymi nie dając żadnych szans pozostałym szkołom. Zajęli pierwsze miejsce zdobywając 23 pkt na 30 możliwych do uzyskania.

Następnie uczniowie udali się na zasłużony posiłek. Po obiedzie odbyła się druga część rywalizacji szkół – zawody sprawnościowe. Naszą szkołę w różnych dyscyplinach sportowych reprezentowali między innymi następujący uczniowie: Liwia, Olga, Paweł, Adrian, Bartek oraz Artur. W sporcie już nam tak dobrze nie poszło, zajęliśmy czwarte i piąte miejsce. Pobyt w gimnazjum zakończył się rozdaniem dyplomów i nagród oraz podsumowaniem całego dnia przez dyrektora mgr Andrzeja Cywińskiego. Zadowoleni, weseli, uśmiechnięci dzięki dobrej zabawie wróciliśmy do naszej szkoły, oczywiście „gimbusem”. I co ważne, impreza odbywała się przy pięknej wiosennej pogodzie. No cóż klasa szósta powoli zbliża się do czerwcowego zakończenia roku szkolnego 2014/15, a tym samym do opuszczenia murów naszej szkoły. Wizyta w gimnazjum uświadomiła uczniom, że czas wyboru kolejnej szkoły zbliża się wielkimi krokami. Pewnie część z nich zdecyduje się aby kontynuować dalszą naukę w Gimnazjum w Radawczyku Drugim. Ale tę decyzję pozostawiamy Rodzicom i samym zainteresowanym.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi mgr Andrzejowi Cywińskiemu, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, uczniom szkoły za gorące przyjęcie i miłą atmosferę!

Wychowawca klasy mgr Tomasz Podgórski