Sierżant Poli z wizytą w szkole

policja

Fot. R. Wójcik. Na zdjęciu Elżbieta Konowałek z Komendy Miejskiej Policji- Wydział Prewencji w Lublinie, Piotr Wadowski z Komisariatu Policji w Bełżycach oraz miś w służbie Policji „Sierżant Poli”.

Bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach było tematem spotkania funkcjonariuszy Policji z dziećmi oddziału przedszkolnego i uczniami naszej szkoły w dniu 13.04.2015r. W czasie prelekcji omówiono niebezpieczne sytuacje, oraz sposoby unikania nieprzyjemnych zdarzeń wynikających z niewłaściwego, beztroskiego zachowania. Funkcjonariusze Policji przypomnieli dzieciom zasady prawidłowego poruszania się w drodze do szkoły. Zwrócono również uwagę dzieci na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Poruszono kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi, w przypadku gdy dziecko zostanie samo w domu, lub gdy zgubi się podczas zakupów.

Największą atrakcją dla maluchów była wizyta pluszowego misia-Sierżanta Poli, oraz pokaz stroju i wyposażenia policjanta na służbie. Po prelekcji uczniowie zadawali funkcjonariuszom pytania dotyczące codziennej pracy policjanta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i radosnej atmosferze za co bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Konowałek z Komendy Miejskiej Policji- Wydział Prewencji w Lublinie oraz Panu Piotrowi Wadowskiemu z Komisariatu Policji w Bełżycach. Od dzisiaj na pewno żaden uczeń nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszami. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba do której można zwrócić się o pomoc.

Na koniec spotkania na dzieci czekała miła niespodzianka. Sierżant Poli chętnie pozował do zdjęć. Każdy z naszych przedszkolaków mógł przywitać się z misiem, przytulić się do niego. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

mgr Edyta Strug – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej