Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej –eliminacje gminne

 straz

Fot. T. Podgórski. Na zdjęciu Wójt Gminy Konopnica p. Mirosław Żydek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP p. Jerzy Sieńko, Liwia Kowalska uczennica klasy VI naszej szkoły, inne nagrodzone uczennice.

W dniu 24 lutego 2015 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopnica odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ” Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do turnieju przystąpiły 3 osobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica, tj: Motycza, Konopnicy, Zemborzyc Tereszyńskich, Radawca Dużego oraz Stasina. Po bardzo sprawnym i szybkim rozwiązaniu testów przez wszystkich uczniów, I miejsce zajęła Natalia Wójtowicz ze SP w Radawcu Dużym, II-miejsce w kategorii szkól podstawowych zajęła nasza uczennica z klasy VI Liwia Kowalska. Oprócz Liwii w turnieju reprezentowali nasza szkołę: Patryk Surtel – IV miejsce oraz Grzegorz Wydra- V miejsce. Zwycięscy otrzymali z rąk Wójta Gminy Konopnica p. Mirosława Żydka, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP p. Jerzego Sieńko pamiątkowe dyplomy, puchary i cenne nagrody rzeczowe. Uczniów do konkursu przygotowywał mgr Tomasz Podgórski – nauczyciel techniki. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

mgr Anita Kozłowska –szkolny administrator strony