…I dobro zwycięży!

jaselka

Fot. A. Dubiel. Uczniowie szkoły podczas jasełek w kościele parafialnym w Konopnicy PW. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

W niedzielę 18 stycznia 2015 uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pomocy Jasiowi Karwowskiemu, walczącemu ze złośliwym nowotworem oczka. Rodzice Jasia, u którego w listopadzie ubiegłego roku rozpoznano siatkówczaka, ze wszystkich sił starają się uratować prawe oczko swojego synka. Niestety, leczenie inne niż amputacja, jest możliwe jedynie w USA, co tym samym oznacza ogromne koszty. Dlatego też od prawie dwóch miesięcy trwa, zakrojona na ogromną skalę, akcja pomocy dla Jasia. Nasi najmłodsi uczniowie włożyli więc całe swoje serce w odegranie jasełek pt. „Witaj Dziecię”, tak by swą grą zachęcić widzów zebranych w kościele parafialnym w Konopnicy do ofiarności na rzecz chorego chłopca.

Mali aktorzy z przejęciem odegrali swoje role, pięknie zagrali na instrumentach, radośnie śpiewali i „wędrowali w pustynnej karawanie”, by przybliżyć wszystkim biblijne sceny narodzenia Jezusa. Niezwykłą atmosferę współtworzyły wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu jasełek. Całość przygotowały panie: mgr Ewa Dudek, mgr Renata Rożek i mgr Katarzyna Kutwa.

Nasi widzowie okazali się bardzo życzliwi i dzięki ich hojności udało się nam zebrać 1070,53zł. oraz 20€. Zebrane fundusze zostały przekazane na konto bankowe Fundacji „Kawałek Nieba”, która koordynuje zbiórkę funduszy na leczenie Jasia.