Wycieczka na Pocztę Główną w Lublinie

poczta

Do Lublina pojechaliśmy pociągiem. Niektórzy uczniowie odbyli taką podróż pierwszy raz. Po Lublinie poruszaliśmy się środkami komunikacji miejskiej. To kolejne nowe doświadczenie naszych uczniów. Mimo, że to listopad, to pogoda nam dopisała. Zwiedziliśmy Katedrę Lubelską, Bramę Trynitarską, Rynek Starego Miasta, Trybunał Koronny, Bramę Grodzką, Krakowską, Czarcią Łapę oraz Krakowskie Przedmieście.

Na Krakowskim Przedmieściu gościliśmy w budynku Poczty Głównej. Oglądaliśmy tam wystawę naszych prac plastycznych „Esperanto językiem przyjaźni” oraz wiele ciekawostek dotyczących języka Esperanto. Bez problemów odnaleźliśmy nagrodzony rysunek Patrycji Gogłozy. Pracę plastyczną znamy z karty okolicznościowej wydanej przez Pocztę Polską.

Następnie zwiedziliśmy pocztę pod przewodnictwem Pana Emila Maziarza, który szczegółowo omówił i pokazał, w jaki sposób funkcjonuje ta instytucja. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o filatelistyce i numizmatyce. Obserwowaliśmy jak nadaje się paczki. Wielką frajdę sprawiało nam własnoręczne przybijanie stempli na kopertach. Na koniec wycieczki, Pani Ania Frymus, którą znamy z wizyty w naszej szkole, wręczyła nam upominki, znaczki i kartki pocztowe oraz słodkości. Za wszystko bardzo dziękujemy! Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna.

Wycieczka nie mogła się nie udać, bo ostatnim punktem  był  McDonalds. I choć wiemy, że nie jest to zdrowa żywność, to od czasu do czasu, wszystkim należy się „małe co nieco”. Wyjazd chyba się podobał, bo niektórzy uczniowie w drodze powrotnej pytali, kiedy znowu zorganizujemy taki wypad dla starszych klas.

mgr Regina Wójcik nauczyciel plastyki