Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego

esperanto1

Fot. J. Wójcik. Na zdjęciu od lewej strony: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, mgr Aleksandra Poręba nauczyciel SP w Stasinie, Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Związku Esperantystów w Warszawie Robert Kamiński, Regina Wójcik nauczyciel SP w Stasinie, Sekretarz Polskiego Związku Esperantystów Oddział w Lublinie Stanisław Piłat.

 

Zainteresowanie dzieci i młodzieży ideą języka Esperanto to główny cel jaki przyświecał organizatorom Gminnego Konkursu „Esperanto językiem przyjaźni”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej – projektu kartki pocztowej. Konkurs zorganizowała SP w Stasinie i Gimnazjum w Radawczyku Drugim.

W konkursie udział wzięli uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych z naszej gminy, tj. Konopnicy, Stasina, Radawca Dużego, Motycza, Zemborzyc Tereszyńskich. Na etap gminny wpłynęło 28 prac plastycznych. Prace były ciekawe i pomysłowe. Przedstawiały możliwości i sytuacje w jakich można wykorzystać język Esperanto.

Za udział i wyróżnienia w konkursie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, pamięć USB. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Karolina Podlaszewska, Liwia Kowalska, Antoni Misztal, Bartłomiej Jaśkowski. Wyłoniono laureatów konkursu. Byli to: Magdalena Sito SP w Konopnicy, Dominik Cichosz SP Radawiec Duży, Patrycja Gogłoza SP Stasin i Michalina Żydek Gimnazjum w Radawczyku Drugim. Laureaci również otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz odtwarzacze MP4. Prace plastyczne laureatów zostaną wydrukowane przez Pocztę Polską w postaci kartek pocztowych i będą kolportowane w sieci sprzedaży.

Uczestnikom konkursu nagrody wręczali Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Związku Esperantystów w Warszawie Pan Robert Kamiński, Sekretarz Polskiego Związki Esperantystów Oddział w Lublinie Pan Stanisław Piłat, Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek.

Sponsorami nagród byli: Poseł na Sejm RP Jan Łopata, Sekretarz Polskiego Związku Esperantystów Oddział w Lublinie Stanisław Piłat, Wójt Gminy Konopnica  Mirosław Żydek.

Wernisaż prac odbył się w Gimnazjum w Radawczyku Drugim podczas Festynu Rodzinnego w dniu 19 października 2014 roku. Kolejna wystawa prac plastycznych odbędzie się w listopadzie na Poczcie Głównej w Lublinie.

Gratulujemy finalistom Gminnego Konkursu Plastycznego.

„ESPERANTO JĘZYKIEM PRZYJAŹNI”

Organizatorzy: mgr Regina Wójcik, mgr Aleksandra Poręba