Święto pieczonego ziemniaka

alt

Fot. T. Podgórski. Uczniowie szkoły przy wspólnym ognisku pieką ziemniaki i kiełbaski.

 

Święto pieczonego ziemniaka w naszej szkole odbyło się w piękne  słoneczne popołudnie 19 września 2014 roku. Rozpalone przez Pana Andrzeja Igrasa ognisko na terenie naszej szkoły, przyciągnęło wszystkich uczniów do wspólnego pieczenia ziemniaka. W czasie  w którym piekły się ziemniaki, uczniowie  z uwagą słuchali  historii o ziemniaku przygotowanej przez mgr Reginę Wójcik z klasą VI. Dowiedzieli się z niej skąd pochodzi warzywo,  kto je sprowadził do Polski,  jak jest zbudowane. Poznali też nazwy ziemniaka z różnych regionów Polski. Po wyczerpujących informacjach na temat ziemniaka, nadeszła pora na degustację pieczonych kiełbasek, które dzieci samodzielnie piekły w ognisku, no i oczywiście pieczonych ziemniaków. Kiełbaski,  jak i ziemniaki dzieci pałaszowały z ogromnym smakiem i apetytem. Niestety tego typu impreza jest zwiastunem nadchodzącej wkrótce jesieni, jak i pożegnaniem ciepłego lata.  Do zobaczenia lato, spotkamy się za rok gdy będą ponownie wakacje. Zapraszamy do galerii aby obejrzeć więcej zdjęć z tej imprezy.

mgr Tomasz Podógrski – nauczyciel w-f