Ogólnopolski Konkurs „Mój Las”

Ogólnopolski Konkurs „Mój Las” organizowany jest przez Zarząd Główny SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym (I etap) i centralnym (II etap). W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Tematyka prac konkursowych dotyczy szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.

Dnia 6 czerwca 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Gościeradów odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego XXVII edycji konkursu „Mój Las”. Dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Stasinie zostały laureatkami. I miejsce w Regionalnym Konkursie „Mój Las” organizowanym przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie zdobyła Oliwia Augustowska, z klasy II, i tym samym jej praca zakwalifikowała się do II etapu centralnego – opiekunem pracy była pani Aneta Podleśna. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Wróblewska z klasy VI – opiekunem pracy była pani Regina Wójcik. Dziewczynki otrzymały cenne nagrody. Atrakcją spotkania było też zwiedzenie Nadleśnictwa Marynopole oraz przejście ścieżką dydaktyczną i podziwienie pięknych okazów sosny zwyczajnej.

Na szczeblu centralnym w Ogólnopolskim Konkursie Młodzieży Szkolnej pod hasłem „Mój Las” w XXVII edycji Oliwia Augustowska z klasy II otrzymała wyróżnienie. Nagrodę, w postaci aparatu fotograficznego, odebrała dnia 5 czerwca w Warszawie.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Aneta Podleśna – wychowawca klasy II