Gminny Konkurs „Kolęda malowana i śpiewana”

Kolęda malowana i śpiewana” to konkurs zorganizowany przez Gimnazjum w Radawczyku Drugim dla klas szóstych szkół podstawowych Gminy Konopnica.

W świątecznej atmosferze 7.01.2014 rozstrzygnięto konkurs plastyczny i muzyczny.

Zaprezentowano wiele prac plastycznych wykonanych różnymi, ciekawymi technikami. Z naszej szkoły, swoją kolędę namalował i zajął II miejsce Krystian Wójcik, a wyróżnienie otrzymał Adam Wadowski. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego zostali nagrodzeni dyplomami.

Przepięknie zaśpiewana przez całą klasę VI kolęda „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, zyskała uznanie jury, a laureaci otrzymali nagrody książkowe i płyty z kolędami.

Wspólne kolędowanie i zabawy związane z tradycjami bożonarodzeniowymi, było okazją do integracji naszej szkolnej, gminnej społeczności, a świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom tego miłego spotkania.

mgr Regina Wójcik – nauczyciel przyrody, plastyki i muzyki