Przy wigilijnym stole w Szkole Podstawowej w Stasinie

Fot. Rafał Siek. Wigilia – część artystyczna.

„To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku”.

Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Dnia 18 grudnia 2013r. radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim podczas szkolnego spotkania opłatkowego w Szkole Podstawowej w Stasinie. Uroczyste spotkanie odbyło się z udziałem wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca wójta Gminy Konopnica – pan Konrad Banach, radni Gminy Konopnica, pracownicy gminy oraz proboszcz Parafii w Konopnicy – ks. kanonik Jan Domański.

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził wszystkich gości występ słowno-muzyczny uczniów naszej szkoły, którzy zachwycili swoimi umiejętnościami aktorskimi, zdolnościami wokalnymi, pięknymi strojami i świąteczną scenografią. Grające i śpiewające skrzydlate anioły, pastuszkowie oddający pokłon, kolędnicy wędrownicy z gwiazdą betlejemską, przenieśli nas do Betlejem, „tam, gdzie dziecko małe, maluteńkie przyszło na ten świat, a w stajence ściany cienkie i dziurawy dach.” Uczniowie za swoje przedstawienie otrzymali gromkie brawa. Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Kutwa, która w ciepłych słowach życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych, pełnych miłości świąt.

Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. W atmosferze pełnej życzliwej radości wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej, przygotowanej przez rodziców, pracowników szkoły i nauczycieli. To spotkanie przy wigilijnym stole stało się okazją, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i wyrazić nadzieje związane z nadchodzącym Nowym Rokiem.

Grudniowe kolędowanie w Szkole Podstawowej w Stasinie to tradycja, którą warto kultywować, bo urok Świąt Bożego Narodzenia ożywia każdy dom, miejsce pracy, szkołę. Rodząca się na nowo Maleńka Miłość sprawia, że pragniemy być razem, dzieląc się wiarą, nadzieją i radością.

mgr Aneta Podleśna – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej