Szkolna zabawa choinkowa

Jak co roku zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej w Stasinie zgromadziła miłośników dobrej zabawy przy muzyce. Gościliśmy obecnych oraz przyszłych uczniów i ich rodziców, jak również absolwentów naszej szkoły. Nad wszystkim czuwała Kadra Pedagogiczna na czele z Panem Dyrektorem wspierana przez Radę Rodziców.

W scenerii zimowego lasu pląsały dzieci przebrane za leśne wróżki, zwierzątka i grzybki. Chętni brali udział w zabawach i konkursach. Konkurs  na najciekawszy strój karnawałowy wygrał Krzysio Kot z klasy I przebrany za muchomora, wyprzedzając tancerkę flamenco – Paulinę Gęca oraz zajączka – Agatkę Wilkołek Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i  słodkie upominki.

Pod koniec zabawy obył się finał akcji UNESCO „ Wszystkie Kolory Świata” prowadzonej przez p. Izabelę Misztal. Licytowano 11 lalek uszytych przez uczniów naszej szkoły – Nikolę Kowalczyk, Wiktorię Kutwa, Bartka Jaśkowskiego, Antka Misztal, Kamila Sztanke, Karoline Podlaszewską, Anię i Magdę Wójtowicz, Szymona Besztaka, Kasię Dankiewicz, Patrycję i Karolinę Gogłozę, Marysię Jóżwicką  i ich rodziny. Charytatywne laleczki osiągały różną cenę, najwyżej wylicytowano lalkę Nikoli, kupioną przez Państwa Gęca. Wszyscy biorący udział w akcji, zarówno szyjący, jak i kupujący laleczki przyczynili się do zebrania kwoty 360 złotych , która w całości zostanie przekazana na konto UNESCO i przeznaczona na ratowanie dzieci w Czadzie.

Mgr Izabela Misztal