„Wawiłow w barwach i słowach”

Dnia 14 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Stasinie odbył się Gminny Konkurs Plastyczny i Recytatorski Wawiłow w barwach i słowach pod patronatem wójta Gminy Konopnica, pana Mirosława Żydka, poświęcony twórczości wybitnej poetki, jaką była Danuta Wawiłow, laureatka wielu prestiżowych nagród literackich. Konkurs składał się z dwóch części: plastycznej i recytatorskiej. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – pani Aneta Podleśna i pani Edyta Strug. Na konkurs wpłynęło 45 prac, po 9 z każdej szkoły z terenu naszej gminy. Tematyka prac świadczy o doskonałej znajomości treści wierszy Danuty Wawiłow przez uczestników konkursu. Różnorodność technik plastycznych, pomysłowość, dokładność, estetyka i wyraziste barwy prac konkursowych, sprawiły, że komisja miała nie lada kłopot z wyłonieniem laureatów. Nagrodę otrzymał m.in. uczeń naszej szkoły – Patryk Surtel, natomiast wyróżniono prace Anny Wójtowicz, Patrycji Gogłozy, Liwii Kowalskiej. Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego i ogłoszenie wyników odbyło się po prezentacji wszystkich wierszy i dokonaniu oceny przez Jury: Dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki panią Ewę Misztal, logopedę panią Sabinę Szabat oraz nauczycielkę SP w Stasinie, opiekuna świetlicy szkolnej panią Annę Kutwa. Jury wyłoniło zwycięzców z poszczególnych kategorii wiekowych. W swoich kategoriach trzecie miejsce zajęli Łukasz Łakota i Jakub Głębocki, natomiast I miejsce w kategorii klas III zajęła Liwia Kowalska. Serdecznie gratulujemy!!!