IV Regionalny Turniej FIRST LEGO LEAUE Challenge

17 marca 2024 r. nasi uczniowie po raz pierwszy brali udział w IV Regionalnym Turnieju FIRST LEGO LEAUE Challenge, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Celem projektu jest zaangażowanie i zafascynowanie dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażenie ich w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu.

Tegorocznym tematem była sztuka, muzyka, teatr.

Były to największe eliminacje regionalne w tym sezonie w Polsce, w których udział wzięło 16 zespołów z województwa lubelskiego i podkarpackiego.

W skład naszej drużyny – Techno Ant wchodzą: Alicja Chmiel kl. VII, Emil Bartoszek kl. VII, Iga Chmiel kl. VI, Igor Gospodarek kl. VI, Mikołaj Siek kl. VI, Hubert Borkowski kl. VI oraz Szymon Gano kl. IV.

Uczniowie samodzielnie zaprojektowali oraz zbudowali i zaprogramowali robota, który musiał wykonać określone zadania konkursowe.

Najważniejsza była przyjazna rywalizacja, wzajemne wsparcie, wspólne wypracowanie rozwiązania oraz pomaganie sobie nawzajem.

Było dużo emocji, ale też mocni konkurenci, od których dużo się nauczyliśmy.

Bardzo dziękujemy panu Wojciechowi Gospodarkowi za dowóz dzieci i pomoc na miejscu oraz Gmina Konopnica za użyczenie busa.