OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” 👨‍🚒🚒🔥

12 marca 2024 roku w Urzędzie Gminy Konopnica odbyły  się  eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do turnieju przystąpili uczniowie szkół wyłonieni w eliminacjach szkolnych z placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Konopnica. Konkurs rozgrywany był w dwóch  kategoriach wiekowych. Pierwsza to uczniowie klas I-VI, druga uczniowie klas V-VIII.

Miło nam poinformować, ze w gronie zwycięzców jest nasz uczeń!!! Serdecznie gratulujemy !!!

W kategorii I:

  • 🏆 I miejsce zdobył Gabriel Maciąg, kl. II 

W kategorii II:

  • IV miejsce zdobyła Iga Chmiel, kl. VII

Gabriel będzie reprezentował nasza gminę, w swojej kategorii wiekowej w Eliminacjach Powiatowych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” w Lublinie. Eliminacje te odbędą się w pierwszej połowie kwietnia.

Zarówno Gabryś jak i Iga otrzymali cenne nagrody, puchar i dyplomy, których fundatorem był Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek.

Naszą gminę będzie reprezentował również Karol (kat. II), ze szkoły Podstawowej Motyczu, jemu również serdecznie gratulujemy. Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą pożarnictwa, trzymamy kciuki za kolejny etap ✊✊ 🙂