DBI

Nasza szkoła zgłosiła inicjatywę wzięcia udziału w Dniach Bezpiecznego Internetu. W lutym odbył się cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w lekcji na której omawiane były pojęcia związane z cyberprzemocą, hejtem, grooming, uzależnienia, fomo czy patostreamy.

Podczas tej ciekawej lekcji obejrzeli również filmiki z cyklu Owce w sieci oraz  „Bądź z innej bajki” –kampania o bezpieczeństwie w sieci, wszyscy chętnie włączyli się w pogadankę nt. poruszanych tematów.

Każda z klas wykonała plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci, ponadto klasa V zebrała podpisy od całej naszej społeczności szkolnej pod hasłem: STOP CYBERPRZEMOCY ! Innego dnia uczniowie brali dział w lekcji online: ” Sok pomarańczowy i dezinformacja․ Co mają wspólnego? , zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu SaferInternet.  klasa VII pochwaliła się swoim talentem muzycznym i przedstawiła w oddziałach przedszkolnych piosenkę pt. „Z internetem świat jest bliski”. Przedszkolaki wspólnie włączyli się w śpiewanie piosenki.

W kolejnym roku szkolnym również włączymy się w tą jakże ważną inicjatywę uświadamiającą młodym ludziom jakie zagrożenia może nieść za sobą Internet.

Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale pamiętaj, że nie jest wolne od zagrożeń!!!

 

Rodziców zachęcamy do obejrzenia filmików, wysłuchania podcastu i zapoznania się z treścią umieszczoną w poniższych linkach.  Są to min.in treści z  kampanii – „Bądź z innej bajki”, powstałej we współpracy Ministerstwa Cyfryzacji, Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Stowarzyszenia Góry Kultur oraz strona fundacji Dajemy Dzieciom Siłę , na której jest dużo ciekawych i ważnych informacji.

https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/3963,Badz-z-innej-bajki-rusza-kampania-o-bezpieczenstwie-w-sieci.html

https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki

Fundacja dajemy dzieciom siłę : https://fdds.pl/

Film Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje przygotowany w ramach kampanii społecznej „Mama, tata, tablet”. Poznaj nowy gatunek – Homo tabletis! https://www.youtube.com/watch?v=YmX20QCtBvw

Piosenka: Z Internetem świat jest bliski: https://youtu.be/J4t9m50zGAU