👮Prelekcja „Bezpieczne ferie”. Spotkanie z policjantem 👮

Dbaj膮c聽o bezpiecze艅stwo naszych uczni贸w w czasie zbli偶aj膮cych si臋 ferii zimowych, 23 stycznia odby艂o si臋 spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji. Odwiedzili nas dzielnicowi z Komisariatu Policji w Be艂偶ycach:聽 asp. Piotr Wadowski i asp. Rafa艂 Zdun. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagro偶eniach mog膮cych wyst膮pi膰 w trakcie ferii. Om贸wili zasady bezpiecze艅stwa podczas uprawiania sport贸w zimowych, gier i zabaw na 艣wie偶ym powietrzu, o skutkach wchodzenia na kruchy l贸d, zje偶d偶ania na sankach w pobli偶u jezdni oraz zbli偶ania si臋 do nieznajomych os贸b. Wa偶nym elementem spotkania by艂a r贸wnie偶 rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania si臋 po drogach, szczeg贸lnie po zmroku oraz o konieczno艣ci zapinana pas贸w bezpiecze艅stwa podczas podr贸偶y samochodem jako pasa偶er.

Na lekcjach informatyki uczniowie klas VI i VII wykonywali plakaty przedstawiaj膮ce zasady bezpiecze艅stwa podczas ferii zimowych, wybrane prace dost臋pne do obejrzenia w galerii.

Wszystkim uczniom naszej szko艂y 偶yczymy, aby ferie up艂yn臋艂y weso艂o, zdrowo i przede wszystkim 聽bezpiecznie!🛷🎿