WYNIKI KONKURSÓW

Dnia 22 listopada 2023 r. dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie, pani Anna Kutwa, wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów: „Jestem szczęśliwy bez telefonu” dla kl. I-III oraz „Jestem szczęśliwy bez gier komputerowych” dla klas IV-VII. Konkursy zostały przeprowadzone na przełomie października i listopada. Dotyczyły ważnego problemu, jakim jest fonoholizm.
W obecnych czasach korzystanie z telefonów komórkowych jest nieodłącznym elementem życia. Urządzenia służą nam już nie tylko do komunikacji. Dzięki nim mamy dostęp do mediów społecznościowych, platform zakupowych, gier, filmów, narzędzi związanych z pracą i nauką. Niestety, nadmierne korzystanie z „komórki” nie jest wolne od negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim może stać się przyczyną problemów w ważnych sferach życia – zawodowego, szkolnego, uczuciowego, społecznego. Prowadzi do zaniedbywania obowiązków i relacji na rzecz korzystania ze smartfona, pogorszenia ogólnego funkcjonowania organizmu, a także problemów z koncentracją, zaburzeniem pamięci i bólami głowy. Nadużywanie „komórek” może prowadzić do fonoholizmu, więc powinniśmy korzystać z nich mądrze i pamiętać, że nie zastąpią one bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.
Uczniowie naszej szkoły w bardzo ciekawy sposób przedstawili swoje pomysły na spędzanie wolnego czasu bez telefonu i gier komputerowych, wykonując prace plastyczne, a tym samym propagując zdrowy styl życia. Wszystkie prace można podziwiać na szkolnej gazetce.
Nagrody konkursowe zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach jej działań profilaktycznych, realizowanych we współpracy ze szkołami z terenu gminy.
Laureaci konkursu:
kategoria kl. I-III:
I miejsce ex equo:
 Joanna Staszczak, kl. I
Milena Skwierczyńska, kl. I
II miejsce ex equo:
Lena Kowalczyk, kl III
Katarzyna Kowalczyk, kl. III
III miejsce ex equo:
Gabriel Maciąg, kl. II
Michał Chmiel, kl. II
kategoria kl. IV-VII:
I miejsce ex equo:
Iga Chmiel, kl. VII
Alicja Kolatorowicz, kl. VII
II miejsce:
Martyna Kowalczyk, kl. VII
III miejsce ex equo:
Zuzanna Sieńko, kl. VII
Emil Bartoszek, kl. VII
Gratulujemy!