DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzień Postaci z Bajek kojarzy się nam z maluchami i klasami młodszymi. Jednak bajki lubią też starsi uczniowie, a nawet dorośli . W ramach projektu artystyczno – edukacyjnego z plastyki uczniowie kl. VII, prezentując stroje, włączyli się w obchody Szkolnego Dnia Postaci z Bajek. Zaangażowali się również nauczyciele, którzy chętnie wrócili do swoich bajkowych idoli z dzieciństwa.
Uczniom najbardziej podobał się strój Anny z Krainy Lodu przygotowany przez Igę Chmiel, która również zaskoczyła kreatywnym i słodkim pomysłem.
Wśród innych postaci wyróżniał się Lolek – Igor, Królik – Monika, Teletubiś – Martyna, Tabaluga – Agata, Król Maciuś – Emil, Czerwony Kapturek – Alicja i Krecik – Zuzanna.
Za aktywność uczniowie klas VII otrzymali upominki, a wszyscy czytelnicy „małe co nie co”.
W bajkowej lekcji uczestniczyła grupa Słoneczek. Podczas kreatywnych zajęć pani bibliotekarka przeczytał im „Bajkę o białym Niedźwiadku”, a w bibliotece przygotowano wystawę ulubionych bajek.
Warto zachęcać dzieci, aby z bajkowymi postaciami spotykali się nie tylko w filmach animowanych, ale również na kartach książek.
Dzień Postaci z Bajek był wspaniałą, wesołą zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych ☺