Fot. Absolwenci kl. VIII z zastępcą Wójta Gminy Konopnica A. Olszak, dyrektor szkoły A. Kutwa, wychowawcą R. Wójcik, D. Martynowską nauczycielem szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23.

„Żaden dzień się nie powtórzy…” na pożegnanie wybraliśmy tę sentencję z wiersza Wisławy Szymborskiej.  To taka nasza refleksja i przesłanie  dla nas wszystkich, dla naszych fantastycznych koleżanek i kolegów, naszych wspaniałych nauczycieli i pracowników szkoły oraz cudownych naszych rodzicówabsolwenci.

Dzień 23 czerwca 2023 to ostatni dzień w szkole przed wakacjami, to czas podsumowań i pożegnań. W tym dniu uczniowie otrzymali  świadectwa, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i rzeczowe,  rodzice podziękowania i listy gratulacyjne,  a nauczyciele kwiaty i słodkości.

Stypendia otrzymali najlepsi uczniowie w szkole Iga Chmiel kl. VI i Maciej Góźdź kl.VIII.

Miłą niespodzianką było wręczanie upominków naszym absolwentom przez Zastępcę Wójta Gminy Konopnica Panią Annę Olszak.

Uroczystość pożegnania przygotowana przez kl. VIII była zabawna, jak też wzruszająca.  Prezentując rewelacyjnie swoje umiejętności aktorskie, absolwenci w humorystyczny sposób przedstawili młodszym kolegom rady, jak zachowywać się w szkole i jak bezpiecznie spędzić wakacje. Prezentacją multimedialną „z przymrużeniem oka” pożegnali swoich kochanych nauczycieli.

Tradycyjnie klasy młodsze recytowały wierszyki o ósmoklasistach. Z łezką w oku oglądaliśmy zdjęcia absolwentów przedstawiające ich kolejne lata edukacji.

Wychowawca kl. VIII Pani Regina Wójcik kolorowo i ze wzruszeniem pożegnała swoich super uczniów i ich wspaniałych rodziców.

Pani Katarzyna Zarajczyk w imieniu rodziców uczniów kończących szkołę, podziękowała nauczycielom za  trud włożony w edukację i wychowanie dzieci.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły Pani Anna Kutwa gratulowała uczniom uzyskanych wyników, życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji,  nauczycielom fantastycznego urlopu oraz złożyła życzenia wszystkim Tatusiom z okazji Dnia Ojca.