Fot. Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wręcza nagrodę naszej uczennicy Alicji Chmiel.

Sukces Alicji Chmiel z klasy V!

14 czerwca br. w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie odbyła się gala podsumowująca XIII edycję ogólnopolskiego programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Nasza uczennica Alicja Chmiel z kl. V zdobyła II miejsce wykonując pracę w konkursie: „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”, kat. szkoły podstawowe.

Komisja konkursowa oceniając prace zwracała uwagę przede wszystkim na sposób zaprezentowania aspektów związanych z ochroną danych osobowych i prywatności, ciekawą formę prezentowania wiedzy, oraz zaangażowanie w projekt.

Jak podają organizatorzy do tegorocznego konkursu zostało zgłoszonych 4 tys. inicjatyw, w których wzięło udział 50 tys. uczniów. Uczniowie biorący udział w projekcie wykazali się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi, sportowymi i aktorskimi. Przy okazji dowiedzieli się, jak chronić prywatność swoją i bliskich.

W gali rozdana nagród uczestniczyli Anna Dudkowska, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Edukacji w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych  w Warszawie,  Lech Sprawka –Wojewoda Lubelski, Teresa Misiuk-Lubelski Kurator Oświaty, Elżbieta Sękowska dyrektor ZS nr 1 w Lublinie.

Jesteśmy bardzo dumni i jeszcze raz serdecznie gratulujemy Alicji oraz opiekunowi mgr Dagmarze Martynowskiej !!!
Relację z gali wręczenia nagród możemy przeczytać w Dzienniku Wschodnim, oto link:https://www.dziennikwschodni.pl/edukacja/lubelska-szkola-zdobyla-zlote-pioro,n,1000325775.html