Dobrze oceniaj :)

Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie starają się uzyskać jak najlepsze oceny na świadectwie. Pomóc może im w tym Dzień Dobrej Oceny. To również święto mające na celu zwrócenie uwagi na to, że nie tylko jesteśmy oceniani przez innych, ale także sami oceniamy.

Dzień Dobrej Oceny to wyjątkowe święto każdego ucznia i uczennicy oraz wszystkich osób, które… podlegają ocenie. A, jako, że oceniamy oraz jesteśmy oceniani, to jest to święto nas wszystkich. Zwyczajowo w szkole nauczyciele stawiają uczniom tylko dobre oceny, ale to również doskonała okazja, aby poruszyć tematy związane z porównywaniem się z innymi osobami, np. celebrytami czy influencerami, a także wpływem oceniania i wyrażania raniących opinii na nasze samopoczucie.

Z czasem jednak Dzień Dobrej Oceny nabrał szerszego znaczenia i w tym dniu uczniowie oraz nauczyciele rozmawiają o ocenianiu innych osób, a także siebie samych. Bardzo często podejmowane są tematy dotyczące hejtu w sieci, samooceny oraz promujące różnorodność. Wszak, każda osoba jest inna, lecz wszyscy zasługują na szacunek, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, wygląd, kolor skóry czy wykonywany zawód.

Do święta pozostał jeszcze 1 dzień.

Dziś żadnemu nauczycielowi nie wypada postawić złej oceny 🙂