Ferie w województwie lubelskim zaczynają się 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia 2023 roku. Jest to pierwszy możliwy termin ferii zimowych. W tym roku ponownie obowiązuje podział na województwa. Ma to na celu zmniejszenie obłożenia miejsc turystycznych oraz danie szansy na wypoczynek wszystkim uczniom z całej Polski.

Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa, o których będą przypominać nauczyciele.

Na lekcjach informatyki uczniowie wykonali prezentacje graficzne haseł, dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii, można je obejrzeć w liku poniżej

PREZENTACJA

„Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku – rok szkolny 2022/2023

Pamiętajmy o numerach alarmowych:

Polecane serwisy

Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych:

W tekście wykorzystano informacje pochodzące ze strony internetowej MEiN:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe-2023