Fot. Uczniowie kl. IV podczas wycieczki do Lublina z wychowawcą mgr A. Zaborską.

Z klasą, czyli razem!

Restauracja „od kuchni”, nauka robienia pizzy i wspólna uczta samodzielnie przygotowanych, przepysznych włoskich specjałów a na koniec  seans filmowy w Cinema City Lublin – Plaza.

Jednym słowem: Dla każdego coś miłego!

Ten pełen wspaniałych wrażeń dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy czwartej.

Wycieczka do Lublina, w ramach której wraz z opiekunami – p. Anną Zaborską – wychowawcą klasy, oraz p. Anetą Łysak, wzięli udział w warsztatach pizzy, była idealnym połączeniem nauki, zabawy i integracji zespołu klasowego. 

Zajęcia poprowadziła prawdziwa mistrzyni swego fachu – pani animatorka – „szef”,  która pokazała dzieciom, jak „od kuchni” wygląda praca w pizzerii i zachęciła do manualnej i kulinarnej aktywności. 

Korzystając z niezbędnych akcesoriów, przebrani w fartuchy, jak profesjonalni kucharze, uczniowie przygotowali chrupiące bułeczki i stworzyli pizze wg własnego projektu, dobierając różnorodne składniki, używane w restauracji. Z niecierpliwością oczekiwali następnie efektów swojej pracy, zakończonej wspólnym klasowym kulinarnym spotkaniem przy „włoskim” stole, które było nie tylko wspaniałą ucztą, ale także świetnym sposobem na budowanie ciepłych relacji z rówieśnikami.

Że dobra zabawa ma smak przygody, uczniowie przekonali się następnie, oglądając  pełen humoru film pt. „Nel i tajemnica Kurokota”, o tym, że z najlepszymi przyjaciółmi można dokonać rzeczy niemożliwych i że szlachetność w sercu nosi każdy z nas!

mgr Anna Zaborska-wychowawca kl.IV