Fot. Uczestnicy Gminnego Konkursu Ortograficznego-uczniowie kl. 3, Zastępca Wójta Gminy Konopnica Pani Anna Olszak, nauczyciele SP w Stasinie organizujący konkurs, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej- opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie.

Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów kl. III.

31 maja br. w naszej szkole, odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Konopnica, Pan Mirosław Żydek, który był również głównym fundatorem nagród. W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas III, wyłonionych w szkolnych eliminacjach ze szkół podstawowych naszej gminy: SP im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym, SP im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich, SP im. Wincentego Witosa w Motyczu, SP w Stasinie oraz SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali napisane przez dzieci dyktando. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

  1. Mistrz Ortografii: Aurelia Lech- SP im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich.
  2. Wicemistrz Ortografii: Ireneusz Kapica – SP im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym.
  3. Wyróżnienie: Jakub Żydek – SP im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym.

W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie mieli czas na chwilę relaksu, wspólnej zabawy, międzyszkolną integrację, a także słodki poczęstunek, który zorganizowała Rada Rodziców naszej szkoły. Na zakończenie Zastępca Wójta Gminy Konopnica, Pani Anna Olszak oraz Regina Wójcik w zastępstwie dyrektora, wręczyła wszystkim uczestnikom i laureatom dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Organizatorkami konkursu były panie: Katarzyna Grudka, Emilia Łączka oraz Aneta Podleśna, nauczyciele SP w Stasinie.

Laureatom i wychowawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!