Poznaję i odkrywam swoja małą ojczyznę.

Klasa VII z wychowawcą odwiedzili Ośrodek Rehabilitacji Bocianów w Kozubszczyźnie prowadzonego przez Stowarzyszenie „Szansa dla bociana”. Ważnym elementem działalności Stowarzyszenia jest edukacja dzieci i młodzieży dotycząca ochrony tego gatunku. W ośrodku, obserwując bociany, słuchaliśmy Pana Kamila Piwowarczyka, który z ogromną pasją opowiadał nam o biologii tych ptaków, zagrożeniach i ich przygodach.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie dworca kolejowego, gdzie naszym przewodnikiem był również Pan Kamili i ciekawie przedstawił historię tego miejsca. Niektórzy z nas byli tutaj pierwszy raz. Wszyscy jednak byliśmy zaskoczeni odrestaurowanym, pięknym i czystym dworcem kolejowym w Motyczu.

Ogromną frajdę sprawił uczniom plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu. Aktywnie spędzili tam sporo czasu i bardzo się im to podobało.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Pogoda i humory dopisały, jak też odkryli nowe miejsca, które zadeklarowali się odwiedzać.

Życie bocianów w Ośrodku można obserwować on line za pośrednictwem kamery internetowej zamontowanej na gnieździe bocianim. W najbliższym czasie, po 19 maja zaczynają się lęgi. Warto to zobaczyć: https://lookcam.pl/kozubszczyzna-gniazdo-na-slupie/?fbclid=IwAR32lh-vNI5pPuKEGq81SvsAE9EXwcY-4MdA6vyUrRhfhdPf89XwGvn7J60