Fot. R. Wójcik. Uczennice SP w Stasinie biorące udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zemborzycach Teresz. w dniu 17.05.2022r.

Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III!

„Aby człowiek, człowiekowi był bratem” pod takim tytułem odbył się w SP Zemborzycach Tereszyńskich Gminny Konkurs Recytatorski, w którym udział brały dzieci ze wszystkich szkół podstawowych gminy Konopnica, rywalizując ze sobą na poziomie  klasy I, II i III. Mali artyści zaprezentowali wysokie umiejętności recytatorskie. Wiersze o przyjaźni, miłości tolerancji, cierpieniu, wybaczaniu były piękne, ambitne i poruszające. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy zostali zaproszeni na słodkie pyszności, a komisja konkursowa udała się na obrady.

Oczekując na wyniki,  już poza konkursem, spontaniczną atrakcją był występ Sofii uczennicy z naszej szkoły pochodzącej z Ukrainy. Dziewczynka, w swoim ojczystym języku zaprezentowała urokliwi wiersz, a następnie po dłuższej konwersacji z księdzem, (który kilka lat mieszkał i pracował na wschodzie) wspólnie po ukraińsku zaśpiewali, otrzymując od widowni gromkie brawa.

W Gminnym Konkursie Recytatorskim laureatami zostali:

  I miejsce      Sofiia Mykhnitska

II miejsce     Lena Kowalczyk

 III miejsce    Lena Krzywicka

 

Wyróżnienia za udział otrzymały: Nikola Ostrowska, Lena Mazurek, Hanna Aleksandrowicz.

Sukces dzieci to również sukces wychowawców. Z ogromnym zaangażowaniem do konkursu dzieci przygotowywały Panie: mgr Aneta Podleśna, mgr Edyta Strug, mgr Emilia Łączka.

Bardzo dziękujemy wspaniałej Babci i równie wspaniałym Mamom za pomoc oraz dowiezienie dzieci na konkurs. Laureatom, ich wychowawcom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!