Fot. R. Wójcik. Dzieci ze szkoły dziękują strażakom z OSP w Kozubszczyźnie za interwencję oraz składają życzenia, wręczają niezapominajki i laurki z okazji niedawno obchodzonego Dnia Strażaka.

Interwencja strażaków OSP Kozubszczyzna na terenie szkoły.

Nie oszukujmy się, praca strażaków do bezpiecznych nie należy!  Większość interwencji łączy się z ratowaniem ludzkiego życia, mienia, usuwaniu zagrożeń, niekiedy ludzką tragedią i krzywdą. Dlatego, jak podkreślają dzielni strażacy z OSP w Kozubszczyźnie wyjazd do akcji usunięcia powalonego drzewa na terenie Szkoły Podstawowej w Stasinie, był jedną z codziennych interwencji w pracy strażaków. Jak się później okazało super miłą odskocznią i ogromnym zaskoczeniem w obowiązkach wynikających z pełnionej służby.

Strażacy dziękują za bardzo serdeczne przyjęcie, kwiatki, laurki i piosenki w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły po zakończonej akcji. Jak piszą na faceeboku jednostki: „ Kochani naładowaliście nam baterie na bardzo długo…..”.

P.S Jak zapewniają strażacy z OSP Kozubszczyzna na swoim facebookowym profilu: https://www.facebook.com/osp.kozubszczyzna/, „to nie była żadna „ustawka”, zwykła interwencja na terenie szkoły związana z powalonym drzewem zagrażającym bezpieczeństwu, a dzieci w tym czasie zrobiły dla nas laurki”.