Świat nie jest idealny (…) Ale zawsze jest jeszcze czekolada i książka. – Kubuś Puchatek

Czekolada ma wiele zalet, jest nie tylko pyszna, ale potrafi poprawić samopoczucie i dodać energii, dlatego w bibliotece szkolnej zorganizowano „Dzień czekolady.”

Każdy miłośnik książek, który odwiedził bibliotekę, nie tylko poznał historię czekolady i proces jej powstawania, ale mógł spróbować czekoladowego przysmaku. Oczywiście w małych ilościach, bo doskonale wiemy, że niestety czekolada zwęża nasze ubrania.

Uczniowie wysłuchali również fragmentów ze zbioru „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach.” Czytelnik identyfikując się z bohaterami opowiadań odkrywa lub potwierdza, że „prawda jest jak czekolada, gorzka – zdrowsza.”

Łącząc dzień czekolady i święta czytelnicy z kl. VII wykonali koszyczki niespodzianki. W kąpieli wodnej rozpuszczali czekoladę, zanurzali w niej balonik i umieszczali go w lodówce. Potem przebijano balonik, a powstałe koszyczki ozdabiano własnoręcznie wykonanymi, oczywiście z czekolady, różyczkami, serduszkami, motylkami, kokardkami. Do środka wędrowały oblane czekoladą orzechy, rodzynki, migdały, żurawina i delicje. Mniam…

Przy tej zabawie trudno było oprzeć się słodkiej pokusie, tym bardziej, że czasami coś nie wyszło, coś się pokruszyło. Dość wesoło i zabawnie było wtedy, gdy balonik pokryty czekoladą pękał… staraliśmy się, aby nic się nie zmarnowało.

Choć czekolada może uzależniać, ma wiele pozytywnych właściwości. Warto je poznać, a w jedzeniu kierować się jednak zdrowym rozsądkiem i umiarem.

Z okazji Dnia Czekolady

wszystkim życzymy słodkiego dnia i dobrego humoru