Marsz Solidarności Młodych

Na prośbę Wojewody Lubelskiego Pana Lecha Sprawki przekazujemy zaproszenie na Marsz Solidarności Młodych.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z przyjaciółmi z Ukrainy organizuje Marsz Solidarności Młodych.

Razem z młodzieżą ukraińską pragniemy Was zaprosić na Marsz Solidarności Młodych, który odbędzie się 8 marca 2022 roku o 19:30 na Placu Litewskim

Chcemy wspólnie spotkać się i wyrazić nasz sprzeciw wobec bierzących wydarzeń i cierpienia, jakiego muszą doświadczać nasi sąsiedzi. Poprzez to wydarzenie chcemy pokazać naszą solidarność z Narodem Ukraińskim oraz podziękować wszystkim wolontariuszem w naszym kraju.

Rozpoczniemy na Placu Litewskim przy pomniku Józefa Piłsudskiego o godzinie 19:30, od wspólnej modlitwy. Następnie, jako znak solidarności utworzymy z uczestników wydarzenia dwa wspólnie bijące serca. Kolejnym punktem będzie spotkanie przed Urzędem Miasta, gdzie w apelu młodzi będą wzywać do pokoju. Potem wyruszymy na wspólne czuwanie do Archikatedry Lubelskiej, które zakończy się o 21.37. Nie zabraknie przepięknych śpiewów wykonanych przez młodzież z Ukrainy.

Czekamy na Was! Na wszystkich, którzy chcą wyrazić solidarność z Ukrainą i chcą działać na rzecz pokoju i wspólnej przyszłości.

http://www.ksm.lublin.pl/aktualnosci/141-marsz-solidarnosci-mlodych